O nás

Historie oddílu sahá až k roku 1992, kdy vznikl nápad rozšířit tak krásný sport, jakým beze slova bojová umění jsou, do okolních měst kolem Brna.

Realizace tohoto plánu přišla, až začátkem roku 1993 a to panem Jaromírem Musilem. Z počátku tento oddíl existoval jako kroužek karate při DDM v Hustopečích. Kroužek začal svojí činnost pod záštitou brněnského oddílu karate “ SG klub karate Brno“, pod vedením pana ing. Františka Vargy.

Před přihlášením oddílu k Českému svazu karate Goju ryu, museli členové oddílu zvážit název klubu. vzhledem k tomu, že většina členů v té době byla nadšenci nekorunovaného krále bojových umění BRUCE LEEHO, přišel nápad nazvat náš klub LEE FAN CLUB. protože se ale žáci oddílu zajímali cvičení stylu karate Goju ryu , a laika by mohlo napadnout že se v tomto oddíle cvičí styl Bruce Leeho. Proto přišlo zkrácení názvu na “ L. F. CLUB „. Pointa tak zůstala skryta jen pro členy klubu.

Registrací dne 16.listopadu 1994 u Českého svazu karate Goju ryu začíná historie klubu karate nesoucí název „L. F. CLUB KARATE DO – Hustopeče u Brna“.

V roce 2005 se stal hlavním trenérem klubu Bronislav Puzrla a vede tento oddíl do dnešního dne.

V roce 2009 se Bronislav Puzrla účastnil společne s Jaromírem Musilem semináře na Okinawě a získal zde 3.Dan Goju-Ryu Kyokai.

V roce 2015 v návaznosti na novelizaci zákona o spolcích byla odsouhlasena změna názvu na

„L. F. Club Karate, z.s.“

s tréninkovým Dojo v Hustopečích. Jednatelé spolků byli schváleni zakladatelé klubu pan Jaromír Musil a Bronislav Puzrla.

Jaromír Musil a Bronislav Puzrla před zahradou Chojuna Miyagiho kde vznikalo dnešní Goju Ryu Karate

Jaromír Musil a Bronislav Puzrla před zahradou Chojuna Miyagiho kde vznikalo dnešní Goju Ryu Karate